قبلاً در فروشگاه ثبت نام نکرده اید؟ثبت نام در فروشگاه

پشتیبانی ایکس‌باکس وان از ماوس و کیبورد

يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶301 بازدید کننده

مایکروسافت در مراسم بیلد ۲۰۱۷ اعلام کرد که به‌زودی امکان پشتیبانی از ماوس و کیبورد در Xbox Live Creator’s Program در اختیار توسعه دهندگان قرار میگیرد.

پشتیبانی ایکس‌باکس وان از ماوس و کیبورد

بخش Xbox Live Creator’s Program به توسعه‌دهندگان این اجازه را می‌دهد که بتوانند بازی‌های خودشان را بهتر برای ایکس‌باکس وان و کامپیوتر‌های شخصی بسازند. البته در حال  حاضر امکان پشتیبانی از کیبورد به این کنسول اضافه می‌شود و در آینده امکان استفاده از ماوس هم به ایکس‌باکس وان اضافه خواهد شد. اضافه کردن ماوس به ایکس‌باکس وان کار دشوارتری به نظر می‌رسد. دلیل این کار هم وجود مدل‌های مختلف ماوس اعلام شده است. در حال حاضر تعداد ماوس‌هایی که بتوان از آن‌ها روی ایکس‌باکس وان استفاده کرد بسیار کم است. البته گفته شده که به‌زودی لیست این ماوس‌ها اعلام خواهد شد.

حالا باید ببینیم که در آینده چه بازی‌هایی برای ایکس‌باکس وان ساخته می‌شود که از ماوس و کیبورد پشتیبانی می‌کنند. این موضوع میتواند باعث شود که بازی‌ّهای استراتژیک بیشتری برای این کنسول ساخته شود و حتی می‌توان بازی‌های اول-شخص را بهتر تجربه کرد.


منبعdigikalamag
برچسب ها
Game،Microsoft،Microsoft Build 2017،Video Game،Xbox One،ایکس‌باکس وان ،بازی ،سرگرمی ،کیبورد،ماوس ،مایکروسافت، Share Tweet