قبلاً در فروشگاه ثبت نام نکرده اید؟ثبت نام در فروشگاه

نسخه‌ی اول ویندوز ۱۰ بزودی دیگر آپدیت نخواهد شد

سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶251 بازدید کننده

انگار همین دیروز بود که مایکروسافت ویندوز ۱۰ را با کلی سر و صدا عرضه کرد، ، نزدیک به ۲ سال از عرضه‌ی این ویندوز می‌گذرد و بیش از ۴۰۰ میلیون دستگاه در تمام دنیا از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند

نسخه‌ی اول ویندوز ۱۰ بزودی دیگر آپدیت نخواهد شد

انگار همین دیروز بود که مایکروسافت ویندوز ۱۰ را با کلی سر و صدا عرضه کرد، اما در واقعیت، نزدیک به ۲ سال از عرضه‌ی این ویندوز می‌گذرد و بیش از ۴۰۰ میلیون دستگاه در تمام دنیا از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند.اینکه ویندوز ۱۰ مدت‌هاست از سوی مایکروسافت پشتیبانی می‌شود، باعث شده است تا فعلا شاهد عرضه‌ی یک ویندوز جدید از سوی مایکروسافت نباشیم؛ طوری که مایکروسافت نسخه‌های جدید و بروزرسانی شده‌ی ویندوز ۱۰ را در دسته‌ای جداگانه از نسخه‌ی اولیه قرار می‌دهد و به آن‌ها، به عنوان محصولی جدید نگاه می‌کند. به همین دلیل هم اگر یکی از آن نسخه‌های ابتدایی ویندوز ۱۰ را دارید، مایکروسافت گفته است که دیگر هیچ نوع آپدیتی دریافت نخواهید کرد.

مایکروسافت گفته است که از روز نهم ماه آینده‌ی میلادی، یعنی تا ۲۰ روز دیگر، پشتیبانی از نسخه‌ی ۱۵۰۷ ویندوز ۱۰ قطع خواهد شد. این نسخه از ویندوز، همانی است که در روز ۲۹ جولای سال ۲۰۱۵ عرضه شد.

در توضیح مایکروسافت آمده است: “پس از ۹ می سال ۲۰۱۷، دستگاه‌هایی که ویندوز ۱۰ نسخه‌ی ۱۵۰۷ را دارند، دیگر بروزرسانی امنیتی و کیفیتی دریافت نخواهند کرد.”

اگر آپدیت Anniversary Edition را داشته باشید، نسخه‌ی ویندوز شما ۱۶۰۷ است و اگر آپدیت اخیر Creators Update را نصب کرده باشید، نسخه‌ی ویندوز ۱۰ شما ۱۷۰۳ است.


منبعdigikalamag
برچسب ها
Windows 10،Windows 10 Update،آپدیت ویندوز 10،مایکروسافت